Çağrı Merkezi: +90 536 601 02 20

Vücut Tipine Göre Nasıl Giyim Tarzı Belirlenmeli?

Vücut Tipine Göre Nasıl Giyim Tarzı Belirlenmeli?

Boy Ve Kiloya Göre Elbise Seçimleri Nasıl Olmalı?

Elbette herkesin boyu ve kilosu aynı olmayacaktır. Bu nedenle herkes kendi boy ve kilosuna en orantılı giyim ürünlerini tercih etmelidir. Boy ve kiloya göre elbise seçimleri nasıl olmalı? Sorusunun  yanıtına geçmeden önce ilk olarak tarzınızı belirlemeniz gerekmektedir. Yani kendi tarzınıza uygun bir giyim seçerken, kombinlerinizi dilediğiniz gibi boy ve kilonuza göre yapabilirsiniz.

Kısa Boylular İçin Giyim Önerileri

Kısa boylu kişiler kesinlikle iri desenli kıyafetlerden uzak durmalıdır. İri desenli kıyafetler sizi olduğunuzdan daha  kısa gösterecektir. Ayrıca yarım kol ve yarım paça kıyafet ürünleri yerine uzun ve bol paçalı pantolonların tercih edilmesi gerekir. Etek seçimlerinde ve elbise boyunda da ekstra özenli olmanızda fayda vardır. Özellikle diz altı ve bilekten biten etekler yerine diz üstü veya uzun etekler tercih etmeleri doğru olur.

Kilolu Kişiler İçin Giyim Önerileri

Kilolu kişiler kendilerini daha fazla kilolu gösterecek iri desenli ve enine çizgili kıyafetler yerine daha sade ve boyuna çizgili kıyafet tercihinde bulunması gerekir. Bu sayede hem kilolarını saklayabilirler hem de olduklarından daha ince bir görünüme sahip olabilirler.

Uzun Boylular İçin Kıyafet Önerileri

Uzun boylu kişiler, biraz daha avantajlıdır. Ama uzun çizgili kıyafetler uzun boylularda hoş durmayacağı için daha iri desenli kıyafet seçimleri yapmaları gerekir. Ayrıca yüksek bel pantolon yerine düşük bel pantolon ya da etek tercihi yapabilirler. Örneğin  daha uzun ölçülerde tunik seçimleri uzun boylular için ideal olacaktır. Ayakkabı ve aksesuar tercihlerinde de daha çok zarif ve ince tasarımlara sahip ürünleri tercih etmeleri önerilir. Eğer uzun boylular sokak modasından hoşlanıyorsa o halde şalvar pantolonları veya etnik görünümlü ürünleri tercih edebiler.

Yorum Yap